İnternet Bağlantısı Kopma Problemi

superonline internetİnternet kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı internet bağlantısının tamamen kesilmesi, yavaşlaması veya belirli aralıklarla gidip gelmesi gibi problemler bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerini defalarca arayarak çözemediğiniz bu sorunların birçok sebebi olabilir. Fiber internet bağlantınızın ya da ADSL bağlantınızın sürekli bu tür problemler yaratması gibi durumlarda olası birkaç sebebi değerlendirmeniz gerekebilir.

Bağlantı kesilmelerinin sebeplerinin en başında yapılan kablolamaların yanlış ve uygunsuz şekilde yapılmış olması ya da zamanla kullanıma bağlı olarak arızaya yol açması gelmektedir. Ortaya arıza çıkartan kablolar veya yanlış uygulanan kablolama teknikleri, gün geçtikçe kullanılmayacak hale gelen splitterlar internet bağlantınızda sıkıntılar yaşamanıza ve tamamen kopmasına sebep olabilir. Bu tür durumlarda kablolarınızı ve splitter’ınızı detaylı bir şekilde kontrol ederek arızalı veya yanlış uygulanmış kablolamayı tespit ederek sorununuzu halledebilirsiniz.

Kablo kopma problemleri internet kesintisine yol açan diğer sebepler arasında yer almaktadır. Modeminizi gün boyunca kapatmadan açık tutuyorsanız ve kaliteli bir modeme sahip değilseniz, ısınma problemi yüzünden modeminiz bir süre sonra size kopma sorunları yaşatacak hale gelebilir. Sorunu çözebilmeniz için ülkemizde kaliteli hizmet veren markaları tercih etmelisiniz. Örneğin Turkcell Superonline bu konuda abonelerine sağladığı kaliteli modemler sayesinde bu tür ısınma problemlerinin önüne geçmeyi başarmış bir internet servis sağlayıcısıdır. Isınmayı önlemenizin bir diğer yöntemi de modem cihazlarınızı daha rahat hava alabilen serin yerlerde tutmanızdır. Modeminizin üzerini de kesinlikle herhangi bir örtüyle kapatmamalısınız.

Santral kaynaklı sorunlar da internet bağlantınızın veya modeminizin internet servis sağlayıcınız tarafından size sunulan hızla uyumlu şekilde çalışmamasına yol açar. Hattınız santral merkezlerine ne kadar uzak bir konumdaysa ortaya çıkacak olan problemler artmaktadır. Bunun dışında telefon santrali arızaları, düşük SNR değerleri gibi diğer faktörler de internet bağlantınızın sürekli olarak kopmasına ya da hızının gözle görülür bir şekilde düşmesine sebep olmaktadır.

Bu tür kullanıcı kaynaklı bir sorun tespit edemediyseniz internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek sorunun çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Turkcell Superonline müşteri hizmetleri abonelerine 7 gün 24 saat kesintisiz sunduğu hizmet ile bu tür internet bağlantı problemlerini tek telefon görüşmesi ile çözebilmektedir.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.