Ev telefonlarınızda HD ses kalitesini yaşayabilmeniz için Turkcell Superonline Türkiye’ye fiber internetten sonra bu teknolojiyi de getiriyor. Artık HD Ses teknolojisini Turkcell Superonline kalitesi ve farkıyla kullanabileceksiniz. Fiber internet kullanıcıları, ses aboneliklerini aktif ettikleri zaman HD ses hizmeti ile ilgili kampanyalardan yararlanabilme imkanlarıyla en yüksek ses kalitesi standartlarının üzerinde tüm sevdikleriyle doya doya onların yanındaymış gibi konuşabilecekler.

HD ses, standartlaşmış telefonlardan aldığınız ses kalitesinin daha genişbantlı ve yüksek kaliteye ulaşmış halini sizlere sunuyor. Tipik bir telefon görüşmesi sırasında sesler 300Hz – 3.4 kHz aralıklarında olurken, HD ses kullanan biri için bu ses aralıkları 50 Hz – 7 kHz arasında bir artış gösteriyor. Yani iletilen ses en yüksek seviyedeki kaliteye ulaşarak genişletilmiş bir şekilde kullanıcılara ulaşıyor.

Tek bir kanal üzerine maksimum sayıdaki ses dalgasının iletilerek sığdırılması işlemi yalnızca genişletilmiş aralık ile mümkün olabilmektedir. Bu teknik ile telefonlar üzerinden yoğunluk olarak daha fazla frekans dahilin de aramalar gerçekleşirken, insan sesinin içindeki tüm tonları iletmeyi başarıyor ve aynı zamanda gelen ses tonları da duyulabilir hale getiriyor. Bu bağlamda insan sesi artık neredeyse yanınızda biri konuşuyormuş gibi bir gerçeklikte ortaya çıkıyor.

Normal şekilde gerçekleştirilen bir telefon görüşmesi ile HD Ses ile gerçekleştirilen bir görüşme arasındaki en belirgin fark yalnızca sesin gerçekçiliği olarak ön plana çıkmıyor. Bunun yanında HD Ses kullanılarak yapılan görüşmelerde arka plandaki dip gürültüsü sesleri de otomatik olarak engelleniyor. HD Ses ile yapılan bir telefon görüşmesi ile normal bir telefon görüşmesi arasındaki farkları anlayabilmeniz için basit bir şekilde klasik yayın yapan ve düşük çözünürlük sunan televizyonlar ile yeni nesil Full HD kalitesindeki bir televizyon ve yayınları arasındaki farkları ele alarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Turkcell Superonline internet sitesindeki HD ses kalitesi ile standart kalitede bir ses sahibi telefon arasındaki görüşme örneklerini dinleyerek de daha sağlıklı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Ses dosyalarını dinlerken aradaki fark karşısında oldukça şaşırabilirsiniz çünkü HD Ses ile yapılan görüşmelerde konuşan kişi neredeyse yanınızda beliriyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.