Engelliler İçin İletişim

engel tanimayanlar projesiTurkcell ile Turkcell Superonline müşterilerine pratik çözümler üretmeye devam ederken “Engel Tanımayanlar” projesi içerisinde engelli kişiler için avantajlı olacak birçok SMS, mobil ve fiber internet ile birlikte ADSL paketlerini de sunmaya başlıyor.

Engelli vatandaşların hayatlarını daha kolay bir hale getirmesi amacıyla Turkcell Superonline, “Engel Tanımayanlar” projesi kapsamında birçok iletişim çözümünü sunuyor.

Proje dahilinde Turkcell Superonline, engelli kişilerin de teknolojiye ve çağımızın yaygın olarak kullanılan internet erişimine ulaşmaları konusunda çözümler üretiyor. Engelli kişilerin ihtiyaçları ve istekleri göz önüne alınarak geliştirilen bu projede, destek paketleri adı altında sundukları konuşma ve mesajlaşma paketleriyle birlikte mobil internet paketlerini de oldukça avantajlı fiyatlardan müşterilerine sunuyor. Turkcell Superonline uygun internet paketlerinin fiyatları ayda 19 TL’den başlayan ücretler ile fiber internet teknolojisiyle birlikte müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Toplumsal sorumluluk projeleri özellikle bu tür köklü firmalar tarafından yapıldığı zaman birçok insanın hayatını daha da kolaylaştıracak bir hale sokabiliyor. İletişimin engellenemez yükselişiyle birlikte bu iletişim kanallarının engelli vatandaşların hayatında da yer etmesi için gerçekleştirilen bu proje gerçekten yararlı gibi gözüküyor.

Engelli vatandaşlar için ortaya çıkartılan özel tarifelerden yararlanmak isteyen kişilerin, %40 oranında engelli olduklarını gösteren resmi bir belge ile birlikte engelli kimlik kartları ya da sağlık kuruluşlarından aldıkları raporları ile başvurmaları gerekiyor.

Turkcell Superonline engelli vatandaşlar konusunda oldukça hassas davranıyor. Firmasının bünyesine tam 500 engelli alan kuruluş, çalışan personellerinin yarısının engelli vatandaşlardan oluştuğu bir çağrı merkezi projesi de yaratarak daha önceleri engelli vatandaşların iş hayatlarından da geri kalmaması sağlamıştı. Engelli kişilerin yaşamakta olduğu iletişim problemlerini sıfıra yakın seviyelere indirmek için elinden geleni yapan Turkcell Superonline bu konuda farklı çözümler de üretiyor. Ücretsiz şekilde engelli kişilere sunulan sesli faturalar ve sesli sözleşme seçenekleri ile birlikte, işitme engeli olan müşterilerine ücretsiz bir şekilde görüntülü şekilde hizmet alabilecekleri bir çağrı merkezi sunuyor.

İşitme engelliler için ayrıca ücretsiz hizmet veren ÇalarkenDinlet hizmetiyle birlikte Turkcell Superonline merkezlerinin tamamında işitme engeline sahip kişiler için özel müşteri hizmeti görevlileri bulundurmaları da geçmiş projeleri arasında yer almaktadır.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.