Çocuklara Özel İnternet Güvenliği Nasıl Sağlanır?

superonline online familyDünya ülkeleri ile aynı anda fiber internet teknolojisini bizlere getiren Turkcell Superonline, internet kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin arasına bir yenisini daha ekliyor ve ailelerin, çocuklarının internette daha güvenilir şekilde vakit geçirerek zararlı içeriklerden etkilenmesinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Ünlü antivirüs yazılımı firması Norton ile iş birliği içinde olan Superonline Online Family adlı yeni geliştirdiği hizmet ile birlikte artık ebeveynlerin meşgul olduğu vakitlerde çocuklarının sakıncalı içerik olarak adlandırılan şiddet, cinsellik, vahşet, kumar ve uyuşturucu içerikli içeriklerin görüntülenmesini engelleyebilecekleri bir yenilik sunuyor. Sadece güvenli bir içerik değil aynı zamanda çocukların anlık olarak hangi siteler üzerinde ne kadar vakit geçirdikleri bilgilerine de ulaşabilecekler. Böylelikle çocuklarınızın hayatını tehlikeye atmadan güvenli bir şekilde doğru bilgi ve eğlence ortamına girebilmesini sağlayabileceksiniz.

Superonline Online Family sadece Turkcell Superonline müşterileri için değil, tüm internet kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Ücretsiz olarak kullanılan bu hizmet ile dilerseniz hizmet tarafından önceden belirlenmiş filtreleri seçerek en uygun yaş aralığına hitap eden seçenekleri otomatik olarak belirleyebilirsiniz. Tüm bunlar dışında çocuklarınız zararlı içeriklere ısrarla girmeye çalışırlarsa ne tür bir zararlı içeriğe girmeye çalıştığı ile alakalı olarak sizlere bir rapor sunuluyor ve gerekli olan tedbirleri almaya başlayabiliyorsunuz.

Windows ve Mac dahil tüm işletim sistemleri için uyumlu olarak kullanılan bu yazılım, aynı zamanda kişisel bilgilerin paylaşılmasını engelleyebiliyor, çocuklarınızın tanımadığı kişilerden alacakları mesajları yok edebiliyor ve dilerseniz internette geçireceği vakti sizin belirlemenize olanak sağlayabiliyor.

Superonline Online Family uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken tek şey çocuklarınızın kullandığı bilgisayarlara Norton Safety Minder adlı yazılımını indirerek kurmanız. Bu yazılım sayesinde birden fazla bilgisayara kurabileceğiniz Superonline Online Family uygulamasını çocuğunuzun kullandığı bilgisayara kendi bilgisayarınız üzerinden bağlanabilmeniz imkanını sağlıyor. Böylelikle Turkcell Superonline kalitesi ile çocuklarınızın güvenliğini garanti altına alırken internet kullanırken kimlerle sohbet ettiklerini, hangi sitelerde daha fazla vakit geçirdiklerini, ne tür içerikler arattıklarını ve hangi sitelerde ne kadar süre vakit geçirdiklerini tespit ederek çocuklarınız hakkında daha geniş kapsamlı kişisel bilgiler elde etmiş oluyorsunuz.

Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.