Turkcell Superonline 0216 211 00 00 | Blog

7
Şub

Turkcell Fiber Esnek Paket Kampanyası

Hemen Başvur

25 Mbps net hız ile esnek fiber internetin keyfini çıkarın. Üstelik ilk ay 100 Mbps hız hediyesiyle!

  • Hızlarımız Fiber’de «-e kadar değil», Net Hızları Gösterir!
  • Fatura Süprizi Yok! Kampanya fiyatlarımıza her şey dahil!
  • Eve kadar ​modeminizi getirip, ücretsiz kurarız. Herhangi bir bağlantı ücreti de ödemezsiniz.
  • Kampanya 27 Aralık 2018 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanya Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından sunulmaktadır.
  • Bu kampanyadan yeni ve mevcut bireysel Turkcell Superonline Fiber internet müşterileri Turkcell Superonline tarafından sunulan hediyeli bir cihaz kampanyasından hali hazırda yararlanmıyor ve farklı kampanyalara geçişe izin veren kampanyalardan birinden yararlanıyor ise, ayrıca Turkcell Superonline aboneliği askıya alınmamış olmak koşulu ile yararlanabilirler.   
  • Fiber internet hizmeti Turkcell Superonline altyapısının bulunduğu illerde​ sunulabilmektedir.
  • Kampanya 12 ay taahhütlüdür.
  • Turkcell Superonline müşteri hizmetleri 0 532 532 00 00, www.superonline.net, www.turkcell.com.tr, Turkcell Superonline yetkili satış kanallarından kampanyaya katılım sağlanabilir.
  • Kampanyanızın aktiflenmesinden itibaren bir ay geçerli olmak üzere 100 Mbps hız özelliğine sahip Turbo İndir paketi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir ay sonunda ücretsiz tanımlanan Turbo İndir paketi iptal olur ve  paketinizin hızından hizmet almaya devam edersiniz. Turbo indir paketinin geçerli olduğu dönemde internet kullanımları paket kotasından düşmez. 
  • İnternet kotasından düşmeden TV+, lifebox, BİP, fizy, Dergilik kullanımı 31.03.2019 tarihine kadar tüm Superonline bireysel yeni ve mevcut müşterilerine sunulur. İlgili uygulamaların internet kullanımları bu tarihler arasında Superonline tarafından sunulan paketlerin internet kotasından düşmez. Uygulamalarla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 
  • Kampanyaya katılan yeni fiber müşterileri için kurulum hizmet bedeli olan tüm vergiler dâhil 300 TL, aktivasyon bedeli olan tüm vergiler dâhil 120 TL taahhüt kapsamında alınmayacaktır. Kampanya iptal bedeline dâhildir.
  • Modem stoklarla sınırlıdır ve Turkcell Superonline mülkiyetindedir. Hizmetin sonlandırılması halinde modem Turkcell Superonline Abone Merkez’lerine çalışır durumda ve tüm parçaları eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Teslim edilmemesi ya da eksik/arızalı teslim edilmesi durumunda, Turkcell Superonline vergiler dâhil 300 TL modem ücreti faturalandırılır.
  • Kampanya kapsamında tüm vergiler dâhil 8 TL modem kullanım ücreti alınmaktadır. İlgili ücret kampanya fiyatları bölümünde gösterilen tablodaki kampanya fiyatına dâhildir.
  • Kampanya kapsamında bir defaya mahsus olmak üzere kampanya taahhütnamesinden kaynaklanan tutarın binde 9,48’i oranında damga vergisi faturalandırılacaktır.
  • Kampanya kapsamında mevcut internet hizmetinize ait kampanya iptal bedelinizi karşılıyoruz. Mevcut internetinizin Turkcell Superonline’a taşınmasını takiben en geç 90 (doksan) gün içerisinde önceki internet servis sağlayıcınız tarafından yansıtılan kampanya iptal bedelinin tüm vergiler dâhil 250 TL’ye kadar olan kısmını, iptal bedeline ilişkin faturanın Turkcell Superonline iletilmesini takip eden ay çıkacak ilk fatura veya ilk fatura tutarının iptal bedelini karşılamaması durumunda takip eden aylara ilişkin faturalar üzerinden tarafınıza “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında toplam miktar üzerinden indirim şeklinde yansıtılacaktır.
  • Aboneliğin taahhüt süresinden önce sonlandırılması durumunda o ana kadar tarife ücreti üzerinden almış olduğunuz indirimler, aktivasyon ücreti, kurulum ücreti, varsa “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında tarafıma yansıtılmış olan indirimin aykırılığın gerçekleştiği tarih itibarıyla tahakkuk eden toplam tutarı ile işbu kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel kampanya iptal bedeli olarak son faturanıza yansıtılır.
  • Kampanya kampanyasına gelen yeni müşteriler için faturalar yalnızca SMS yoluyla iletilecek, ayrıca posta ile iletilmeyecektir. Dileyen aboneler kampanya aktiflendikten sonra müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell Superonline abone merkezleri üzerinden posta yolu ile fatura alma tercihini seçebilirler.​
  • Fiber İnternet Hizmetini nakil ettirmeniz durumunda tüm vergiler dâhil 150 TL nakil ücreti yansıtılır. 
  • Turkcell Superonline yasal sitelerden içerik indirmeyi destekler.
  • Sunulan hizmet bireysel kullanım içindir, ticari amaçla kullanılamaz. Turkcell Superonline böyle bir kullanımdan şüphelenmesi halinde, Abonelik Sözleşmesinde de belirtildiği üzere ve aboneyi koruma amacı ile öncelikle aboneyi uyarır. Abonenin kullanımında ticari amaç tespit edilmesi halinde; Turkcell Superonline, hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
  • Turkcell Superonline’dan numara tahsisi ile telefon hizmeti alındığı takdirde, aksi Turkcell Superonline tarafından duyurulmadıkça tüm vergiler dahil 4,99 TL minimum kullanım ücreti uygulanmaktadır.
  • Kampanya kapsamında yararlanılan ses hizmeti ile taahhüt süresi bittikten sonra uygulanacak ücretler www.superonline.net adresinde yayınlanan mevcut tarifeler üzerinden ücretlendirilecektir.
  • Kampanya kapsamında taahhüt sürenizce ilk seçtiğiniz paketiniz dışındaki diğer alt/üst paketlere geçilmesi durumunda geçiş yapılan paketin yürürlükteki, Web Sitesi’nde yayınlanan güncel ücretleri geçerli olacaktır.
  • İnternet hızı (download ve upload) sonuçları bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler, sunucunun, ev/işyeri arasında bulunan diğer sunucu ve (routerların) (yönlendiricilerin) performansı ve sayısı; ev/işyeri ve sunucu lokasyonu arasındaki hatların kullanım yoğunluğu ve bilgisayarın performansıdır. Ayrıca erişmekte olunan sunucuların internet çıkışlarındaki yoğunluk veya kendi düzenlemeleri doğrultusunda getirdikleri hız kısıtlamaları, web sayfalarının yavaş açılmasını etkileyebilir. Tam performans almak için kablolu bağlantı tavsiye edilmektedir.
  • Varsa Turkcell Superonline diğer katma değerli servisleriniz ayrıca faturalandırılır.
  • Tüm kampanya, hizmet içerikleri ve tarifeleri hakkında detaylı ve güncel bilgi için 0532 532 00 00 Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir veya www.superonline.net’i ziyaret edebilirsiniz.
  • Turkcell Superonline, kampanya koşullarında değişiklik hakkını saklı tutar​.
  • Kampanya taahhütnamesi için tıklayınız​.
  Hız​​Aylık Toplam Kullanım Miktarı ​**Aylık Toplam Kampanya Fiyatı*​
  ​​25 Mbps Esnek Paket​​ ​ ​ ​​25 – 50 GB arası69,90 TL​
  ​50 – 75 GB arası​79,90 TL 
  75 – 100 GB arası​89,90 TL ​
  100 GB ve üzeri  (Limitsiz) ​​99,90 TL 
  3
  Şub

  İnternet Bağlantısı Kopma Problemi

  superonline internetİnternet kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı internet bağlantısının tamamen kesilmesi, yavaşlaması veya belirli aralıklarla gidip gelmesi gibi problemler bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerini defalarca arayarak çözemediğiniz bu sorunların birçok sebebi olabilir. Fiber internet bağlantınızın ya da ADSL bağlantınızın sürekli bu tür problemler yaratması gibi durumlarda olası birkaç sebebi değerlendirmeniz gerekebilir.

  Bağlantı kesilmelerinin sebeplerinin en başında yapılan kablolamaların yanlış ve uygunsuz şekilde yapılmış olması ya da zamanla kullanıma bağlı olarak arızaya yol açması gelmektedir. Ortaya arıza çıkartan kablolar veya yanlış uygulanan kablolama teknikleri, gün geçtikçe kullanılmayacak hale gelen splitterlar internet bağlantınızda sıkıntılar yaşamanıza ve tamamen kopmasına sebep olabilir. Bu tür durumlarda kablolarınızı ve splitter’ınızı detaylı bir şekilde kontrol ederek arızalı veya yanlış uygulanmış kablolamayı tespit ederek sorununuzu halledebilirsiniz.

  Kablo kopma problemleri internet kesintisine yol açan diğer sebepler arasında yer almaktadır. Modeminizi gün boyunca kapatmadan açık tutuyorsanız ve kaliteli bir modeme sahip değilseniz, ısınma problemi yüzünden modeminiz bir süre sonra size kopma sorunları yaşatacak hale gelebilir. Sorunu çözebilmeniz için ülkemizde kaliteli hizmet veren markaları tercih etmelisiniz. Örneğin Turkcell Superonline bu konuda abonelerine sağladığı kaliteli modemler sayesinde bu tür ısınma problemlerinin önüne geçmeyi başarmış bir internet servis sağlayıcısıdır. Isınmayı önlemenizin bir diğer yöntemi de modem cihazlarınızı daha rahat hava alabilen serin yerlerde tutmanızdır. Modeminizin üzerini de kesinlikle herhangi bir örtüyle kapatmamalısınız.

  Santral kaynaklı sorunlar da internet bağlantınızın veya modeminizin internet servis sağlayıcınız tarafından size sunulan hızla uyumlu şekilde çalışmamasına yol açar. Hattınız santral merkezlerine ne kadar uzak bir konumdaysa ortaya çıkacak olan problemler artmaktadır. Bunun dışında telefon santrali arızaları, düşük SNR değerleri gibi diğer faktörler de internet bağlantınızın sürekli olarak kopmasına ya da hızının gözle görülür bir şekilde düşmesine sebep olmaktadır.

  Bu tür kullanıcı kaynaklı bir sorun tespit edemediyseniz internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek sorunun çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Turkcell Superonline müşteri hizmetleri abonelerine 7 gün 24 saat kesintisiz sunduğu hizmet ile bu tür internet bağlantı problemlerini tek telefon görüşmesi ile çözebilmektedir.

  16
  Oca

  HD Ses Nedir?

  Ev telefonlarınızda HD ses kalitesini yaşayabilmeniz için Turkcell Superonline Türkiye’ye fiber internetten sonra bu teknolojiyi de getiriyor. Artık HD Ses teknolojisini Turkcell Superonline kalitesi ve farkıyla kullanabileceksiniz. Fiber internet kullanıcıları, ses aboneliklerini aktif ettikleri zaman HD ses hizmeti ile ilgili kampanyalardan yararlanabilme imkanlarıyla en yüksek ses kalitesi standartlarının üzerinde tüm sevdikleriyle doya doya onların yanındaymış gibi konuşabilecekler.

  HD ses, standartlaşmış telefonlardan aldığınız ses kalitesinin daha genişbantlı ve yüksek kaliteye ulaşmış halini sizlere sunuyor. Tipik bir telefon görüşmesi sırasında sesler 300Hz – 3.4 kHz aralıklarında olurken, HD ses kullanan biri için bu ses aralıkları 50 Hz – 7 kHz arasında bir artış gösteriyor. Yani iletilen ses en yüksek seviyedeki kaliteye ulaşarak genişletilmiş bir şekilde kullanıcılara ulaşıyor.

  Tek bir kanal üzerine maksimum sayıdaki ses dalgasının iletilerek sığdırılması işlemi yalnızca genişletilmiş aralık ile mümkün olabilmektedir. Bu teknik ile telefonlar üzerinden yoğunluk olarak daha fazla frekans dahilin de aramalar gerçekleşirken, insan sesinin içindeki tüm tonları iletmeyi başarıyor ve aynı zamanda gelen ses tonları da duyulabilir hale getiriyor. Bu bağlamda insan sesi artık neredeyse yanınızda biri konuşuyormuş gibi bir gerçeklikte ortaya çıkıyor.

  Normal şekilde gerçekleştirilen bir telefon görüşmesi ile HD Ses ile gerçekleştirilen bir görüşme arasındaki en belirgin fark yalnızca sesin gerçekçiliği olarak ön plana çıkmıyor. Bunun yanında HD Ses kullanılarak yapılan görüşmelerde arka plandaki dip gürültüsü sesleri de otomatik olarak engelleniyor. HD Ses ile yapılan bir telefon görüşmesi ile normal bir telefon görüşmesi arasındaki farkları anlayabilmeniz için basit bir şekilde klasik yayın yapan ve düşük çözünürlük sunan televizyonlar ile yeni nesil Full HD kalitesindeki bir televizyon ve yayınları arasındaki farkları ele alarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

  Turkcell Superonline internet sitesindeki HD ses kalitesi ile standart kalitede bir ses sahibi telefon arasındaki görüşme örneklerini dinleyerek de daha sağlıklı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Ses dosyalarını dinlerken aradaki fark karşısında oldukça şaşırabilirsiniz çünkü HD Ses ile yapılan görüşmelerde konuşan kişi neredeyse yanınızda beliriyormuş hissine kapılıyorsunuz.

  14
  Ara

  Fiber İnternet Deneme Kampanyası

  fiber-deneTurkcell Superonline düzenlediği kampanyalar arasına ülkemize getirerek kullanımını neredeyse her eve kadar yaymayı başardığı fiber internet teknolojisini ilk 3 ay taahhütsüz olarak müşterilerine deneme fırsatı tanıyor. 3 ay süresi boyunca fiber internet hizmetini taahhütsüz bir şekilde deneyebilir, eğer hizmetten memnun kalırsanız anlaşmanızı imzalayarak 24 ay boyunca fiber internet teknolojisinin keyfini doya doya çıkartabilirsiniz. Herhangi bir aktivasyon ücreti ödemeniz gerekmeyen bu hizmeti deneyebilmeniz için kurulum ve modem ücreti de ödemenize gerek yok.

  Kampanya boyunca sadece yeni bireysel fiber internet müşterisi talebine başvuranlar bir defaya mahsus olmak şartıyla yararlanabiliyorlar. İlk 3 ay boyunca abonelere taahhüt olmadan deneme amacıyla verilen fiber internet hizmetinin kampanya tutarından aylık olarak ücretlendiriliyorsunuz. İlk 3 aylık deneme dönemi içerisinde Turkcell Superonline’ın düzenlemiş olduğu diğer kampanya seçeneklerine geçildiği takdirde abonelik iptali durumunda kampanya iptal bedeli alınmıyor. Deneme sürecinin sonuna gelindiğinde aboneliğinizi iptal ettirmediyseniz veya diğer kampanyalara geçiş yapmadıysanız kampanya kapsamında denediğiniz fiber internet hizmetine 24 ay taahhütlü olarak otomatik şekilde abone olmuş sayılırsınız ve bu bağlamda 24 aylık taahhüt döneminde kampanya ücretinin belirtildiği rakamları ödersiniz.

  İnternetinizin erişim hızları başvurduğunuz yerin yapısına ve çevresel faktörlere küçükoranlarda değişiklik gösterebilir. Özellikle iş yerlerinde kullanılan fiber internetin yoğun sunucu ve router performansları yüzünden fiber internetin performansı da zaman zaman etkilenebilmektedir.

  24 aylık taahhüt süresi dolmadan iptal edilen abonelikler için taahhüt süresince kullanılan 3 aylık deneme süreci dahil olmak üzere indirimli tüm servislerin asıl fiyatlarıyla birlikte vergiler dahil bir şekilde kalan ay sayısının tüm faturaları faturalarınıza yansıtılır.

  Kampanya süresince almış olduğunuz size verilen modemler sınırlı üretilmiştir ve Turkcell Superonline firmasına aittir. İlk 3 aylık deneme süresinden sonra ya da taahhüt anlaşması iptali durumunda almış olduğunuz modemin arızasız ve çalışır bir şekilde eksiksiz olarak geriye teslim edilmesi gerekmektedir. Modeminizi teslim etmediğiniz ya da arızalı, hasarlı veya iş göremeyecek şekilde teslim etmeniz durumunda Turkcell Superonline sizden vergiler dahil olmak üzere 150 TL modem bedelini almakla yükümlüdür.

  12
  Ara

  Ev Numaranızı Taşıyın Sabit Ücretten Kurtulun

  ev telefonuEv telefonlarının sabit ücretleri konuşmasanız bile her ay belirli bir ücret ödemenizi gerektirecek can sıkıcı duruma yol açarlar. Artık ev numaralarını Turkcell Superonline firmasına taşıyanlar hiçbir sabit ücret ödemeden Superonline telefon hizmeti alarak bunun yanında aynı zamanda her yöne dakika paketleri ile konuşmalarını da avantajlı ücretlendirmeler üzerinden yapabilecekler.

  Hattını taşımak isteyen ve her ay sabit ücret ödemek istemeyen kişilere “Konuşmayan Kalmasın” kampanyası kapsamında numaralarını taşıyan tüm müşterilere fiber ses hizmetini hiçbir sabit ücret ödetmeden cazip koşullar halinde sunuyor. Üstelik numaralarını Turkcell Superonline hizmetine taşıyanlar kısa bir süre boyunca kendi aralarında ücretsiz tarifelerden yararlanabilecekler.

  Fiber internet çağıyla birlikte sabit numaraları taşıma ve sabit ücretlerinden kurtulma dönemini de başlatan Turkcell Superonline, fiber internet hizmeti verdiği müşterilerine fiber ses hizmeti de vererek uygun fiyatlı teklifler sunuyor. Sabit numara taşıma hizmeti ile telefon numaralarını Turkcell Superonline’a taşıyan tüm kullanıcılarına fiber ses hizmetlerinden hiçbir sabit ücret ödemeden seçmiş oldukları konuşma paketleriyle 24 ay sabit fiyat garantisi sunarak, %40 oranlarına varan fiyat avantajlarıyla iletişim imkanı sunuyor.

  Eğer sabit ücret ödemekten sıkıldıysanız ve hattınızı Turkcell Superonline’a taşımak istiyorsanız Dect telefon ve 20 Mbps hızına sahip fiber internet deneyimini yaşayabilmeniz için 4 GB’lık internet kotasını da hediye olarak yanında veriyorlar.

  4 GB ve üzeri kullanılan internet hizmeti için herhangi bir sabit ücret ödemeden, kullandığınız kadarının ücretini ödüyor veya isterseniz 1 GB daha internet kotasını satın alarak bu hizmetten yararlanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu şekilde fiber internet teknolojisinden kullanacağınız kadar ödeyerek yararlanabilmeniz mümkün hale geliyor.

  Fiber ses hizmetinin seçenekleri arasındaki paketlerden yararlanmak için Standart Konuşma Paketi seçen müşteriler ayda her yöne 600 dakika olmak üzere tüm vergiler dahil 21,99TL gibi ufak bir ücret ödüyorlar. Kampanya bitene kadar Standart Konuşma Paketi dışında müşterilerin tercih etmiş oldukları konuşma seçeneklerine göre farklı paket alternatifleri de sunuluyor.

  Ev telefon numaranızı değiştirmeden sabit ücretten kurtulmak istiyorsanız siz de Turkcell Superonline farkı ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

  10
  Ara

  Engelliler İçin İletişim

  engel tanimayanlar projesiTurkcell ile Turkcell Superonline müşterilerine pratik çözümler üretmeye devam ederken “Engel Tanımayanlar” projesi içerisinde engelli kişiler için avantajlı olacak birçok SMS, mobil ve fiber internet ile birlikte ADSL paketlerini de sunmaya başlıyor.

  Engelli vatandaşların hayatlarını daha kolay bir hale getirmesi amacıyla Turkcell Superonline, “Engel Tanımayanlar” projesi kapsamında birçok iletişim çözümünü sunuyor.

  Proje dahilinde Turkcell Superonline, engelli kişilerin de teknolojiye ve çağımızın yaygın olarak kullanılan internet erişimine ulaşmaları konusunda çözümler üretiyor. Engelli kişilerin ihtiyaçları ve istekleri göz önüne alınarak geliştirilen bu projede, destek paketleri adı altında sundukları konuşma ve mesajlaşma paketleriyle birlikte mobil internet paketlerini de oldukça avantajlı fiyatlardan müşterilerine sunuyor. Turkcell Superonline uygun internet paketlerinin fiyatları ayda 19 TL’den başlayan ücretler ile fiber internet teknolojisiyle birlikte müşterilerin hizmetine sunuluyor.

  Toplumsal sorumluluk projeleri özellikle bu tür köklü firmalar tarafından yapıldığı zaman birçok insanın hayatını daha da kolaylaştıracak bir hale sokabiliyor. İletişimin engellenemez yükselişiyle birlikte bu iletişim kanallarının engelli vatandaşların hayatında da yer etmesi için gerçekleştirilen bu proje gerçekten yararlı gibi gözüküyor.

  Engelli vatandaşlar için ortaya çıkartılan özel tarifelerden yararlanmak isteyen kişilerin, %40 oranında engelli olduklarını gösteren resmi bir belge ile birlikte engelli kimlik kartları ya da sağlık kuruluşlarından aldıkları raporları ile başvurmaları gerekiyor.

  Turkcell Superonline engelli vatandaşlar konusunda oldukça hassas davranıyor. Firmasının bünyesine tam 500 engelli alan kuruluş, çalışan personellerinin yarısının engelli vatandaşlardan oluştuğu bir çağrı merkezi projesi de yaratarak daha önceleri engelli vatandaşların iş hayatlarından da geri kalmaması sağlamıştı. Engelli kişilerin yaşamakta olduğu iletişim problemlerini sıfıra yakın seviyelere indirmek için elinden geleni yapan Turkcell Superonline bu konuda farklı çözümler de üretiyor. Ücretsiz şekilde engelli kişilere sunulan sesli faturalar ve sesli sözleşme seçenekleri ile birlikte, işitme engeli olan müşterilerine ücretsiz bir şekilde görüntülü şekilde hizmet alabilecekleri bir çağrı merkezi sunuyor.

  İşitme engelliler için ayrıca ücretsiz hizmet veren ÇalarkenDinlet hizmetiyle birlikte Turkcell Superonline merkezlerinin tamamında işitme engeline sahip kişiler için özel müşteri hizmeti görevlileri bulundurmaları da geçmiş projeleri arasında yer almaktadır.