Superonline Fiber Internet Neden Farklı?

superonline neden farklıTürkiye de internet kullanımı aslında 2005 yılında hız kazandı .Bir anda internet cafelerden evimize giren yüksek hız terimi ki o zamanlar camlarda koca koca harflerle yazarlardı  “1024/256 mbps burada” diye.

Zamanla günlük kullanımın artması, internet sektörünün hızla büyümesini ve yeni bir iş kolu oluşmasını sağladı . Bu her yıl gittikçe büyüyen pazar beraberinde ihtiyaçları ,teknolojiyi ,alt yapı yenilemelerini ve en önemlisi alışkanlıklarımızı bize getirdi. Artık yeni bir evde olması gerekenler su, elektirik, doğalgaz ve internet bağlantısı .
Günlük hayatımızın her anında nerdeyse internete bağlıyız. Sürekli olarak Facebook sayfamızdaki “like” oranımızı, What’sUp’dan gelen mesajlarımızı takip etmeden duramıyoruz. Eskiden evlerinin dağınıklığından şikayet edenler artık mail kutularındaki spam kirliliğinden bahseder oldular.
İnternet bize dünya üzerindeki tüm bilgiyi ayağımıza kadar getirdi. Bizler ise sadece ihtiyacımız kadar olanı aldık. 30 -40 lı yaşlarda olanların okul ödevlerini yaptıkları 12 ciltlik ansiklopediler önce raflarda tozlandı. Sonra da eskicilere kalabalıktan kurtulmak için ücretsiz olarak verildi. Şimdi merak ettiğimiz her şeyi sorduğumuz öğretmenlerimiz anne babalarımızın yerine arama motorlarımız var. “Pahalı mı aldım?” sorusuna cevap veren karşılaştırmalı e-ticaret sitelerimiz var. Sanal mağazacılık ve online müşteri hizmetleri var.
Ve hep daha hızlısını isteyen bizler varız.

Peki kim daha hızlı ? Ve neden öyleler ?
Turkcell Superonline evlere kadar 1000 mbps hızını veren Türkiye’deki ilk ve tek operatör. Bazı reklamlarda olduğu gibi değil; bunu gerçekten yapan, test verisini gösteren ve sürekliliğini sağlamış, hizmet kalitesini ciddi standartlar üzerine kurmuş bir Telekom operatörü olarak ilk sırada yer alıyor. Bu günün şartlarında en düşük hızları 25 mbps olarak sunulmakta ki bu Türkiye standartlarının ( 8 mbps kadar )çok üstünde.
Başvuru yaptığınız andan itibaren evinize kurulum yapılması için verilen maximum süre 36 saat. Bu diğer operatörlerde ADSL bağlantısı için bile 72 saat olarak belirlenmiştir. Mevcut internetiniz eger arızalanmış ise size gelecek arıza ekibine verilen maximum süre 16 saat. Ayrıca ücretsiz verilen bir hizmet tabiki. Diger operatörlerde bu arıza çözüm süresi yine 72 saat ve ücretsiz servis yok. Hatta servis hizmeti yok. Çagrı merkezinden verilen “hatta sorun yok lütfen bir elektrikçi ya da bilgisayarcı çağırın” cümlesi sizi her defasında sinirlendirmelerine sebep olacaktır.

Telefonunuz arızalandığında ne yaparsınız ? Yapmanız gereken 121 i arayıp robota kayıt bırakırsınız . Halbuki söylemeniz gereken o kadar şey varken kimse sizi dinlemez ve ne zaman geleceklerini net olarak belirtmezler.
Peki neden almış olduğumuz hizmetler için her ay sabit ücret adı altında hiç kullanmasak da yılda 250tl yaklaşık verdiğimiz halde daha iyisi ,daha hızlısı ve daha ucuzu varken oraya geçmeyiz ?
Türkiyede sabit hat kullanıp Türk Telekom’a maalesef her ay para ödeyen aboneler! Turkcell Superonline fiber internet kullanıcıları sizin gibi bu parayı ödemiyorlar . Hem de interneti çok daha hızlı kullanıyorlar. Bu gün 8 mbps sınırsız interneti evde kullanmanın maliyeti 65+20 = 85 TL yaklaşık olarak diyebiliriz. Superonline’da ise herşey dahil 50 mbps sınırsız internet 49 TL yani yaklaşık yarı yarıya bir fark söz konusu . Hız farkından bahsetmiyorum bile .Tek eksik yanları her yerde olmamaları . 2014 yılı için sadece 12 ilde ve belli yerlerde hizmet veriyorlar. Ama bu azımsanmayacak kadar büyük bir hane sayısına ulaşmış oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Tam 2 milyon ev kullanıcısına hizmet verebilecek alt yapıyı bitirdiler ve bu adetin yarısı yani 1 milyonu bu hizmeti kullanıyor.
Eğer oturduğunuz yerde Turkcell Superonline altyapısı var ve siz bunu bildiğiniz halde halen geçiş yapmadıysanız ya paranız çoktur ya da akıl veren yoktur.

Saygılarımla
Internet Gurmesi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.